A napenergiát már időszámításunk előtt is hasznosították, hiszen már akkor rájöttek, hogy üveglencsék segítségével tüzet tudnak gyújtani nagyon egyszerű módon. Napjainkra már több lehetőség van a napenergia felhasználására, melyeket két fő kategóriára osztunk: aktív és passzív hasznosítás.
A passzív hasznosítás főként az épületekre és a tájolásukra vonatkozik: tehát olyan energiahasznosításról beszélünk, amelynek során az épületek kialakítása fel tudja használni a Nap sugárzását és fényét. Ebben az esetben tehát főleg az építőanyagok és az épület tájolása jelenti a meghatározó tényezőket.
Ami sokkal érdekesebb, az az aktív hasznosítás. Itt a legelterjedtebb két fogalomról fogunk beszélni, mégpedig a napelemekről és a napkollektorokról. Mindkettő nagyon jó mód arra, hogy a napenergiát a javunkra fordítsuk. Sokan keverik ezt a két rendszert, azonban tudni kell, hogy az egyik hőenergiát biztosít, a másik pedig elektromos energiát.
Ha kérdése van a passzívház-építéssel kapcsolatban, vegye fel velünk a kapcsolatot - az első, egy órás konzultáció teljesen díjmentes!
Vannak ötletei passzívházának kialakítására? Vagy csak azt tudja, hogy környezetbarát házat szeretne? Mindkét esetben tudunk Önnek tanáccsal szolgálni, segíteni!
Számíthat ránk a tervezésben is! Önnek csak a saját ötleteit kell egyeztetnie velünk, és mi megtervezzük olyanra a házát, amilyet mindig is szeretett volna!
A telekválasztástól a beköltözésig kivetelezzük házát! Cégünk irányítja és felügyeli az összes munkafolyamatot, megspórolva az építkezéssel járó stresszt.